barber

Jaroslav Topka

Jak dlouho stříháš?

Stříhám od roku 2017.

Proč jsi začal stříhat?

Když jsem navštívil poprvé Barber Shop, tak jsem byl v dobrém úplně mimo. Z kadeřnictví, kde jsem odcházel za 5 min s shitem na hlavě, jsem byl najednou v holičství (Barber shopu) s nejlepším servisem a top střihem od Jardy Hudečka 👌🏼 z nepříjemné 5 minutové návštěvy se stala moc příjemná hodina a tak jsem jako barman začal studovat historii a kouzlo těchto panských útočišť.

Co pro tebe znamená Barber?

Barber / Barber Shop pro mě znamená životní styl, pohodu, místo kam si muž chodí odpočinout, popovídat si o špatném / dobrém, uvolnit se a hlavně přijít na jiné myšlenky v tomhle dnešním světě.

Tvoje motto?

“vždy s pokorou”

Kolik máš tetování?

26, ale tři jsou ze žvejkačky.

S jakým nástrojem nejraději děláš?

Se strojek na fade.

Nejoblíbenější střih?

Nejoblíbenější střih asi nemám, záleží na hlavě a člověku, někdy je to rozcuch, někdy na elegána a někdy je to účes bez vlasů 😁

barberka

Barbora Ďuratná

Jak dlouho stříháš?

Stříhám od roku 2015 + samozřejmě 3 roky učení základů ve škole.

Proč jsi začala stříhat?

Vyučila jsem se kadeřnicí a už ve škole mne to víc táhlo k pánským střihům. Někdy na začátku třeťáku jsem byla plně rozhodnuta, že tuhle práci dělat nebudu, protože mne paradoxně nebavily ženský a ještě jsem nepřemýšlela nad tím, že by mohla být možnost pracovat v Barber shopu. V průběhu roku jsem se začala dostávat k myšlence, že by mne bavilo věnovat se jen chlapům, že pro to mám nějakou vášeň. Pak jsem dostala nabídku, nastoupit do Hair fashion point na Zličíně, kde mne naučí základy v salonu (přeci jen je to o něčem jiném než ve skole) a potom nastoupím do Barber’s wife, který se měl otevírat chvilku po mém nástupu. A tady jsem pochopila, co mne vážně baví. Chtěla jsem se posunout dál a asi po roce jsem dostala možnost pracovat v Thomas Barber shopu, ani minutu jsem neváhala! To už byl Barber shop v pravém slova smyslu. Oba Barber shopy mi dali hodně zkušeností a taky vlastní pohled na to, jak bych chtěla do budoucna pracovat. Teď jsem tady! KINGSMAN THE BARBER SHOP a nemohla bych být spokojenější. Dělám co mne baví, s lidmi co mne baví, v prostředí které mne baví a neměnila bych.

Co pro tebe znamená Barber?

Beru to jako takový nalezený smysl života.

Tvoje motto?

“Čím jste, je to, čim jste byli, a čím budete, je to, co děláte teď.”

Kolik máš tetování?

😂 nepočítám to.

S jakým nástrojem nejraději děláš?

Každý můj “nástroj” je skvělý, nevybírala bych ten nejlepší.

Nejoblíbenější střih?

A u nejoblíbenějšího střihu odpovím podobně. Nejde určit nejoblíbenější střih, každý střih má to svoje, doba se posouvá, móda se mění a mne se líbí vše co ostříhám.

barber

Vlasta Vurbs

Jak dlouho stříháš?

Stříhám tak nějak odjakživa, když jsem přišel od kadeřnice domu jako mladší, vzal jsem si nůžky a takovej obyčejnej strojek co jsme měli doma a ještě jsem si to upravil sám, stříhal jsem kamarády, když to šlo jinak profesionálně od roku 2018.

Proč jsi začal stříhat?

Nechal jsem si narůst dlouhý vousy, zajímal se o jejich péči , pak jsem viděl v Praze Barbershop a líbilo se mi to, šel jsem si udělat kadeřnický kurz a bylo.

Co pro tebe znamená Barber?

Barber teď pro mě znamená hrozně moc, je to moje práce a něco co mě baví a naplňuje, není den kdy bych se nepodíval na nějaký video o stříháni o tom jak udělat nejlíp fade nebo nějaký nový střih a pod. Snažím se pořád posouvat dál.

Tvoje motto?

“Mnohem víc než naše schopnosti o nás vypovídají naše volby”
Jinak řečeno je jedno kým jsme, důležitý je kým si zvolíme být.

Kolik máš tetování?

Pro mě pořad málo 😀 nevím přesný počet, mám plnou levou ruku, něco na pravý a půlku krku ale určitě nekončím.

S jakým nástrojem nejraději děláš?

Tak jsem barber tak nejspíš s břitvou nebo tedy shavettou.

Nejoblíbenější střih?

Nemám oblíbený střih, libí se mi toho víc, když dělám nějaký střih víckrát, zkouším jak ho ještě vylepšit nebo udělat jinak. ​